sobota, 31 października 2020
Najnowsze: rankinguefa.pl TDM Czy wiesz, czym zajmuje się UEFA? opublikowany

TOP 10 najczęstszych błędów graczy u bukmachera. Sprawdź, co robisz źle! cz.1

Odbierz kod promocyjny STS Oferta na bonus STS VIP ważna do 31 października 2020
Spis treści
Rozwiń
  1. Błąd numer 1: Chciwość, czyli wizja wysokich wygranych
  2. Błąd numer 2: Notoryczne obstawianie kuponów typu „taśma”
  3. Błąd numer 3: Typowanie faworytów z niskimi kursami
  4. Błąd numer 4: Brak podstawowej wiedzy bukmacherskiej
  5. Błąd numer 5: Impulsywne i nieprzemyślane obstawianie
Można zaryzykować tezę, że zakłady bukmacherskie w dużym stopniu opierają się na błędach graczy. Każdy typujący je popełniał, popełnia i będzie popełniał i z tym żaden sposób nie można polemizować. Sęk w tym, aby w odpowiedniej chwili zdiagnozować u siebie problem i spróbować go „wyleczyć”, co na ogół nie jest łatwe. Czasami obstawiający nie zdaje sobie bowiem sprawy z tego, że jego powtarzające się porażki wynikają z faktu, że robi coś źle. Dlatego też przygotowaliśmy specjalnie dla Was listę dziesięciu najczęstszych błędów graczy podczas gry u bukmachera. Dzięki niej będziecie mogli w mgnieniu oka wyłapać swoje niekorzystne przyzwyczajenia, które wpływają na Wasze wyniki.
Graj legalnie , odpowiedzialnie i bez błędów
Graj odpowiedzialnie i bez błędów u legalnych bukmacherów

A to z całą pewnością przełoży się na większy komfort obstawiania w przyszłości. I w tym momencie mamy na myśli nie tylko ilość obstawianych kuponów, ale także ich jakość. Być może dzięki naszej liście wzbijecie się na wyższym poziom typowania i będziecie osiągać zdecydowanie lepsze rezultaty, w związku z tym serdecznie zapraszamy do lektury. Jeżeli macie jakieś swoje przemyślenia na ten temat, to bez problemów możecie je przekazać nam pod tym tekstem w komentarzu.

Zanim przejdziemy do sedna chcielibyśmy zaznaczyć, że tylko nieliczni obstawiający wygrywają na bukmacherce regularnie. A to wszystko dlatego, że tylko niewielki procent graczy potrafi odnaleźć się w pełni w świecie bukmacherki. Aby czerpać stuprocentową satysfakcję z obstawiania zakładów wzajemnych, należy połączyć trzy najważniejsze elementy w jedną całość (wiedza czysto sportowa + umiejętne zarządzanie swoim budżetem bukmacherskim + chłodna głowa).

Wielu graczy o tym zapomina, stąd też tak niski procent „zwycięzców”. Zapoznaj się z naszą poniższą listą, przemyśl bardzo wnikliwie temat, a niemal na pewno dołączysz do najbardziej elitarnego bukmacherskiego grona, które zarabia na bukmacherce regularnie. Tak naprawdę nie jest to nic trudnego – do pełnego zrozumienia wystarczą tylko dobre chęci i chwila wolnego czasu. Zatem do dzieła, sprawdź, czy wszystko w bukmacherce wykonujesz dobrze!

Błąd numer 1: Chciwość, czyli wizja wysokich wygranych

Nie da się ukryć, że ten błąd dotyczy przede wszystkim graczy mniej doświadczonych. Bardzo często początkujący typujący (doświadczeni obstawiający już przez to przeszli), kuszeni wysokimi wygranymi, dokładają do swoich zakładów bukmacherskich kolejne selekcje. Wzrost ewentualnej wygranej za każdym razem cieszy oko i mami graczy. W efekcie nikt nie zwraca uwagi na to, że wraz z kolejnym dołożonym meczem wzrasta ryzyko przegranej! Tak naprawdę tylko niewielki odsetek typerów trafia zakłady AKO, więc może warto przemyśleć swoją strategię gry?

Wizja szybkiego zarobku, najczęściej opartego na samych pewniakach i faworytach, może bardzo szybko doprowadzić do bankructwa. Jeżeli ktoś zdecydował się już na grę u bukmachera, to musi w pierwszej kolejności zdać sobie sprawę z tego, że w tym świecie nie ma czegoś takiego, jak szybka i wysoka wygrana. Raczej należy nastawić się na długi „proces wygrywania”, tak więc naszym zdaniem za każdym razem warto zastanowić się dwa razy, zanim dołoży się kolejne spotkanie do kuponu.

Błąd numer 2: Notoryczne obstawianie kuponów typu „taśma”

najwyższe bonusy na start z kodem rejestracyjnym LEGALSPORT
LEGALSPORT – najlepszy kod bonusowy do legalnych bukmacherów

Poniekąd nasza druga pozycja na tej liście łączy się z numerem jeden, gdyż niemal za każdym razem dokładanie bez opamiętania kolejnych zdarzeń do kuponu tworzy z niego tak zwaną „taśmę” (zakłady akumulowane z dużą liczbą spotkań). Prawie zawsze „na papierze” wyglądają one całkiem nieźle, bo przeważnie składają się z samych „pewniaków”, ale wszystko i tak na końcu weryfikuje boisko. Bardzo rzadko zdarza się, aby prosty zakład wzajemny, składający się z dziesięciu czy więcej zdarzeń, znalazł się w ostatecznym rozrachunku po stronie kuponów trafionych.

Gracze najczęściej decydują się na tego typu zakłady, albowiem sugerują one wysokie wygrane przy niskiej stawce. Niemniej jednak odradzamy obstawianie takich kuponów. Może uda Wam się trafić jeden, może dwa takie zakłady bukmacherskie i to na pewno Was ucieszy, ale przegracie na takim systemie zdecydowanie więcej. Najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji? Połowa meczów do kosza, a pozostałe rozdzielcie na kilka kuponów. Wydacie więcej pieniędzy, ale procentowo będziecie mieć zdecydowanie więcej szans na wygraną!

Błąd numer 3: Typowanie faworytów z niskimi kursami

Nie opierajcie swoich kuponów bukmacherskich na faworytach. Nie ma możliwości, aby wszystkie pewniaki za każdym razem weszły. Gdyby tak się działo, to zakłady bukmacherskie nie miałyby prawa bytu, gdyż wszystkim graczom musiałyby wypłacać gigantyczne pieniądze. Pamiętajcie o tym za każdym razem, gdy będziecie chcieli postawić chociażby zakład na wygraną  Manchester United w meczu z outsiderami Premier League.

Wielu graczy tak stawia, a potem zastanawia się, dlaczego Czerwone Diabły nie wygrały. Przecież współczynnik na ich triumf oscylował w granicach 1.25, więc musiał wejść! Oczywiście brak pewności trafienia to jedno, ale warto także zwrócić uwagę na fakt, że na takich selekcjach nie da się zarobić. Kursy bukmacherskie są po prostu zbyt niskie (pamiętajcie o podatku 12% od każdej postawionej stawki, przez który każdy kupon, postawiony za 10 zł, nalicza Wam wygraną tylko od 8,8 zł), więc zastanówcie się, czy warto takie ryzyko podejmować. Niektórzy się decydują, a potem bardzo tego żałują. I teraz zastanów się, czy chcesz zaliczać się do tego grona?

Czasami lepiej postawić jeden mecz z wyższym kursem, aniżeli pięć składających się ze współczynników po 1.20 (czasami gracze stawiają kursy rzędu 1.01, co jest już totalnym absurdem – nigdy tego nie róbcie). Wygrana jest taka sama, a szanse na powodzenie zdecydowanie wyższe.

Błąd numer 4: Brak podstawowej wiedzy bukmacherskiej

LRGALSPORT - najlepszy kod bonusowy
Odbierz najlepsze bonusy bukmacherskie z kodem promocyjnym LEGALSPORT

Bardzo często gracze podchodzą do typowania meczów bez żadnej wiedzy bukmacherskiej, lekceważąc tym samym operatorów zakładów wzajemnych. Żyją oni w przekonaniu, że ich dotychczasowa wiedza na temat danego sportu w zupełności im wystarczy do sukcesu. Tak niestety nie można robić, gdyż odgrywa ona zbyt ważną rolę w całym procesie obstawiania. Jeżeli będziecie powielać ten błąd, to tak naprawdę możecie zapomnieć o wygrywaniu. Co więcej, bukmacherkę z szerszej perspektywy będziecie kojarzyć tylko i wyłącznie z bankructwem, więc chyba nie warto tego robić.

Jeżeli odpowiednio nie przygotujemy się do typowania wydarzeń sportowych, to w efekcie możemy źle spożytkować nie tylko bonusy bukmacherskie, ale także i swój ściśle dopięty na ostatni guzik budżet. A jak wiemy, jest on najważniejszym elementem docelowego grania.

Ponadto warto wspomnieć, że gracze podchodzący do bukmacherki na sporym luzie nie mogą dokonać szczegółowej selekcji poszczególnych typów. W efekcie nie wiedzą, na co i kiedy stawiać, a to, jak zwykle odbija się negatywnie przy rozliczeniach kuponów. Nie wspominając już o tym, że ze względu na nieznajomość podstawowych zwrotów bukmacherskich zamykają się oni w kręgu typów 1X2, omijając tym samym najbardziej wartościowe selekcje. Chyba nie warto tego robić, prawda?

Błąd numer 5: Impulsywne i nieprzemyślane obstawianie

Nierozsądne obstawianie wydarzeń sportowych można porównać do zakupowego szału w supermarketach (dotyczy większości). Bardzo często ludzie wpadają do sklepu i zbierają z półek mnóstwo niepotrzebnego towaru, który koniec końców ląduje w koszu. Podobnie jest w bukmacherce. Gracze bardzo często po otwarciu oferty na stronie internetowej bukmachera wrzucają bez zastanowienia na swoje kupony zdarzenia, na które w normalnych okolicznościach nie zwróciliby nawet uwagi.

Pamietaj - masz darmowe kupony bukmacherskie z kodem LEGALSPORT
Z kodem promocyjnym LEGALSPORT postawisz kupony za darmo

Robią tak przeważnie z dwóch powodów. Pierwszy jest ściśle związany z kursami na poszczególne typy – obstawiający widzą atrakcyjny współczynnik na dobrą drużynę i bez jakiegokolwiek sprawdzenia dodają go do kuponu, bojąc się, że za chwilę wszystko wróci do normy. Natomiast drugi powód ma związek z nazwami drużyn. Typujący bardzo często wrzucają na swoje zakłady selekcje tylko dlatego, że nazwa zespołu A jest bardziej rozpoznawalna od ekipy B. Robią to pod wpływem impulsu, nie zastanawiając się, czy aby na pewno obstawiany klub wciąż jest „na topie” i reprezentuje odpowiedni poziom.

Jak temu zaradzić? Tak naprawdę rozwiązanie jest bardzo proste. Jeżeli nie możecie powstrzymać się i wrzucacie na zakład bukmacherski co popadnie, to twórzcie swoje kupony poza stronami bukmacherów. Tak naprawdę do przeprowadzenia podstawowej analizy wystarczy witryna z wynikami, gdzie możemy wybierać poszczególne mecze i zdarzenia na kupon. Wówczas uchronicie się przed nieprzemyślanym obstawianiem, które bardzo często kończy się dla graczy katastrofą finansową.

To jeszcze nie wszystkie błędy, które gracze popełniają podczas typowania zakładów wzajemnych u bukmachera. O tym, dlaczego nie warto sugerować się typami innych graczy ani próbować się odegrać bezpośrednio po porażce, przeczytasz w drugiej części naszego tekstu. Zapraszamy do lektury!

Inni czytali również

Komentarze i opinie (1)

TOP 10 najczęstszych błędów graczy u bukmachera. Sprawdź, co robisz źle! cz.1
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i mają zastosowanie polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi Google.
Tomek W-k
skomentowano ponad miesiąc temu
oj taśmy taśmy…. ostatnio uparłem się i stawiam je cały czas 😀 Wynik niestety średnio mnie cieszy, ale może ma ktoś na to złoty środek? Jak takie akusie stawiać? Każda rada na wagę złota, wiec plis – pomóżcie xD
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując przeglądanie witryny wyrażasz zgodę na postanowienia naszej polityki prywatności dotyczącej plików cookies.